Sun June 20, 2021   |   یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
امير فتحيان نسب
معاون شهرسازي و معماري شهرداري همدان
     
  کودک همـــــــــــيار شهر  
     
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١٠/٠٨ تعداد بازدیـد : ٢١۶   بازگشت
 
 
 


شهر دوستدار کودک


راه اندازي اداره شهر دوستدار کودک در شهرداري همدان

 
 

هگمتانه، گروه خبر همدان - اداره شهر دوستدار کودک در معاونت معماري و شهرسازي همدان تشکيل شد.

سلماسي: شهروندان با ارائه پيشنهادات خود شهرداري را در حوزه شهر دوستدار کودک ياري دهند

رئيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان و نماينده شورا در اداره شهر دوستدار کودک در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با بيان اينکه براي رسيدن به نشان شهر دوستدار کودک بايد يکسري اقدامات در شهر همدان انجام مي‌شد، گفت: يکي از اين اقدامات تشکيل اداره شهر دوستدار کودک بود که توسط معاونت معماري و شهرسازي شهرداري همدان راه‌اندازي شد.

رضوان سلماسي افزود: با تشکيل اين اداره به طور مشخص برنامه‌هايي که در حوزه کودک انجام مي‌شود از اين کانال صورت مي‌گيرد و پيگيري تمام مصوبات شوراي اجرايي در حوزه کودک از اين طريق است.

وي با اشاره به اينکه ارتباط ما با ساير دستگاه‌ها از اين کانال اتفاق مي‌افتد، تصريح کرد: براي رسيدن به شهر دوستدار کودک بايد هدفمند پيش رفت.

سلماسي با بيان اين مطلب که اداره شهر دوستدار کودک داراي يک رئيس و مدير و چند کارمند است، اظهار کرد: معاونت معماري و شهرسازي، معاونت خدمات شهري، سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري، مديرمسؤول روزنامه هگمتانه، روابط عمومي شهرداري، يک نفر در حوزه تشکل‌هاي مردمي فعال در حوزه کودک و يک نفر نماينده شوراي اسلامي شهر همدان عضو شوراي اجرايي اين اداره هستند که مي‌توانند از دستگاه‌هاي ديگر به عنوان مهمان دعوت کنند.

 

وزارت کشور مسؤوليت شهر دوستدار کودک را به شهرداري سپرده است

سلماسي تصريح کرد: حوزه کودک متولي بسياري دارد و از سويي شهرداري نيز در اين حوزه سياست کاري و برنامه‌ريزي خود را دارد و مي‌تواند در حوزه سخت‌افزاري نيز در اين حوزه کار کند از همين‌روي وزارت کشور مسؤوليت شهر دوستدار کودک را به شهرداري سپرده است.

وي عنوان کرد: از آنجا که ساير دستگاه‌ها همچون آموزش و پرورش، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و بهزيستي به طور تخصصي در اين حوزه فعاليت دارند مي‌توانند با مشارکت مستقيم و ارتباط مستقيم با اين اداره برنامه‌هاي متناسب با کودکان را ارائه دهند و خواسته‌ها و نيازهاي کودکان را مطرح کنند تا با همکاري هم باعث رشد و بالندگي کودکان شهر شوند.

رضوان سلماسي با تأکيد بر اين نکته که همه اقشار شهر بايد در اين حوزه کمک کنند، تصريح کرد: کودکان، آينده‌سازان شهر هستند و از همين‌روي توجه به رشد و بالندگي آنها بسيار اهميت دارد بنابراين شهروندان هم مي‌توانند با ارائه پيشنهادات و نظرات خود شهرداري را در اين خصوص و اين مسؤوليت ياري کنند.

 

فتحيان نسب: راه‌اندازي اين اداره در راستاي اجراي بهتر ابتکار شهر دوستدار کودک

معاون معماري و شهرسازي شهردار همدان نيز در اين خصوص در گفتگو با خبرنگار هگمتانه بيان کرد: در راستاي اجراي بهتر ابتکار شهر دوستدار کودک با دستورالعمل ابلاغي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور، اداره شهر دوستدار کودک در ساختار معاونت شهرسازي و معماري شهرداري همدان ايجاد و فعاليت‌هاي خود را در حوزه بررسي مسائل کودک و با بهره‌گيري از خرد جمعي فعالان و اساتيد اين حوزه آغاز کرده است.

امير فتحيان‌نسب تصريح کرد: شهر دوستدار کودک مسيري است که با انتخاب آن مي‌توان به ارتقاي شاخص‌هاي کيفيت‌ زندگي کودکان در شهر و زيست‌پذيري آنان دست يابيم.

وي به لزوم ارتباط‌گيري بين دستگاه‌هاي مرتبط با حوزه کودک نيز تأکيد کرد و گفت: با دستگاه‌هاي همسو با فعاليت‌هاي حوزه کودک مانند کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، بهزيستي و آموزش و پرورش مي‌توان برنامه‌هايي در راستاي نياز کودکان اجرا کرد.

 

پزشکي: تمام نهادهاي مرتبط با کودکان اقدامات خود را از طريق اداره شهر دوستدار کودک انجام خواهند داد

دبير کارگروه شهر دوستدار کودک هم با بيان اينکه اينکه اين کارگروه متشکل از سازمان‌هاي مردم‌نهاد، اساتيد دانشگاه و مديران شهرداري است، گفت: براي راه‌اندازي پارک کودکان با نيازهاي ويژه، قراردادي نوشته شده است و روي آن چندين بار صحبت شده است و منتظر امضاي شهردار هستيم که پس از امضا، کارهاي مقدماتي آن انجام مي‌شود و از اسفندماه مي‌توانيم خدمت اين کودکان باشيم.

نصرا... پزشکي به افتتاح اداره شهر دوستدار کودک در همدان اشاره و بيان کرد: تمام فعاليت‌هايي که شهرداري و تمام ارگان‌هايي که در ارتباط با کودک هستند از اين به بعد اقداماتشان را از طريق اين اداره انجام مي‌دهند و اين اداره پيگير کارهايي است که بايد انجام شود تا همدان نشان شهر دوستدار کودک بگيرد.

 

 

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۲۳۶,۲۹۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان
اداره کل نقشه برداری منطقه غرب کشور
اداره کل راه و شهرسازی استان همدان
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
استانداری همدان
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان